menu

CZ

EN DE FR

Městská policie dostala nové hybridní vozidlo

Tisková zpráva města

„Zastupitelstvo města rozhodlo koupit toto vozidlo, aby městská policie měla kvalitní dopravní prostředek, který by zároveň šel s dobou a splňoval ekologické normy. Hybrid byl zvolen také vzhledem k městskému provozu, velké zátěži a nájezdu služebních vozidel. Jeho výhodou je i zásadní úspora paliva. Automobil je velmi ovladatelný, tichý a jsem přesvědčen, že bude strážníkům plně vyhovovat,“ vysvětlil starosta František Padělek, který si řízení nového automobilu osobně vyzkoušel.

 

Město Roudnice využilo možnosti čerpání prostředků ze Státního fondu životního prostředí České republiky. Na nákup vozu za konečnou cenu 512 364 Kč s DPH získalo dotaci ve výši 50 tis. Kč.

 

„Roudnice nad Labem patří mezi města, kde je poměrně bezpečno. A není to samo sebou, ale právě proto, že máme kvalitní městskou policii, která dbá na pořádek, bezpečí občanů a jejich majetku. Když chceme po městské policii, aby odváděla perfektní výkony, tak samozřejmě musí mít patřičné odpovídající technické vybavení,“ dodal starosta.

 


 

Tento projekt je spolufinancován Státním fondem životního prostředí České republiky na základě rozhodnutí ministra životního prostředí. Více na www.sfzp.cz a www.mzp.cz.

 

Podobné aktuality:

Ústecký kraj podpořil výstavbu polozapuštěných kontejnerů

01.12.2022

Mgr. Jan Vancl

Město Roudnice nad Labem investuje do odpadového hospodářství, jeho infrastruktury a služeb. V uplynulém měsíci bylo na dvou stanovištích tříděného odpadu ve  Stadické a Mlýnské ulici umístěno dalších pět polozapuštěných kontejnerů systému Molok. Projekt byl spolufinancován Ústeckým krajem.

Roudničtí dobrovolní hasiči získali nový automobil

20.01.2022

Jednotka sboru dobrovolných hasičů Roudnice nad Labem získala nový automobil. Vozový park rozšířila dodávka Ford Transit, doplněná o potřebné zásahové vybavení. Nákup finančně podpořilo Ministerstvo vnitra a Ústecký kraj.

MĚSTSKÁ POLICIE DOSTALA NOVÉ HYBRIDNÍ VOZIDLO

08.12.2020

Městská policie v Roudnici nad Labem má nový služební automobil. Nákup vozidla s hybridním pohonem byl podpořen Státním fondem životního prostředí České republiky.

Zapojte se do aktualizace strategického plánu města

15.06.2020

Strategický plán rozvoje města Roudnice nad Labem by měl odrážet jeho současné potřeby. I proto je nutná jeho průběžná aktualizace a velmi důležitým krokem je přitom sběr podnětů jeho obyvatel. Zapojte se a přispějte k rozvoji města i vy.

Stále se můžete zapojit do průzkumu Chytrá Roudnice 2030

25.02.2020

V poslední době se stále častěji mluví o konceptu smart city neboli chytrá města. Také Roudnice nad Labem přemýšlí nad tím, jak při plánování dalšího rozvoje uplatnit užitečné moderní technologie a nápady. Vyplněním jednoduchého dotazníku se ještě stále můžete zapojit do průzkumu "Chytrá Roudnice 2030". Nenechávejte za sebe o budoucnosti města pouze rozhodovat druhé a vyjádřete svůj názor!

Rozšiřujeme stanoviště polozapuštěných kontejnerů

29.12.2019

V Uličkách a Bořivojově ulici proběhlo umís­tění polozapuštěných kontejnerových nádob na stanovištích pro sběr separovaného odpadu. Dal­ších moderních odpadových zaří­zení se tak dočkalo jak sídliště, tak i rodinná zástavba

Proběhla modernizace městského kamerového systému

21.10.2019

V průběhu července a srpna došlo k realizaci projektu „Rekonstrukce kamerového systému města Roudnice nad Labem“, spolufinancovaného Ústeckým krajem. Bylo tak vyměněno pět, již nevyhovujících, kamerových bodů